Masajlar

Klasik Relax Masajı 30 dk. - 45 dk. - 60 dk.

Kan dolaşımını düzgün sağlayabilmek ve dokuyu ısıtabilmek için masajın her zaman aşağıdan yukarıya doğru yapılması gerekir. Isıttıktan sonra da; petrisaj, friksiyon, topatman, vibrasyon gibi değişik hareketler de araya koyulabilir. Aynı zamanda esnetme hareketleri de kullanılabilir.

Aromaterapi Masajı 45 dk. - 60 dk.

Bitki özlerinden elde edilmimş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır.

Anti Stres Masajı 45 dk. - 60 dk.

Kasları gevşetici ve rahatlatıcı bir etkisi vardır. Yavaş, ritmik ve yumuşak hareketlerle uygulanan bu masaj; stresten arınma, dinlenme, ağrılı bölgelerin rahatlaması ve uykusuzluk sorununu giderme amacıyla yapılır. Anti-stres masajı yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanını kapsar ve gerilimi etkin olarak giderir.

Derin Doku Masajı (Lokal) 30 dk.

Bedendeki gerginlik derin dokulara ve kaslara yerleşir, kasların ağrımasına sebep olur. Problemli bölgeler için tasarlanmış düzeltici ve terapik masajdır (zamanla oluşmuş gerginlik ve düğümlenmeler için etkilidir). Derin doku masajıyla kan dolaşımını stimüle ederek en derinde bulunan kaslardan toksinlerin arınmasını ve bu kaslara besin maddelerinin gönderilmesi sağlanır.

Derin Doku Masajı 45 dk. - 60 dk.

Bu masaj manüplasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masajdır. Masaj sırasında sert baskı uygulanan kaslar üzerinde durularak vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır.

Sıcak Taş Masajı 45 dk. - 60 dk.

Sıcak taş masajı, düz ve pürüzsüz ısıtılmış taşlarla yapılan bir masaj türüdür. Bu masajda genelde bazalt ve siyah volkanik taşlar kullanılır ve bu taşların çoğu ısıyı absorbe edebilme özelliğine sahiptir. Taşla verilen ısı hem rahatlatır hem de kas ağrılarınızın geçmesine yardımcı olur.

Refleksoloji Masajı 30 dk.

4000 yıldan günümüze kadar uzanan bir geçmişe sahip olup. Sizlere Derin bir rahatlama ve organlarınız üzerinde olumlu bir etki oluşturur.

Shiatsu Masajı 60 dk.

Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.

Thai Masajı 60 dk.

Thai (Tay) masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir. Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç ve/veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içerir.

Anti-Selülit Masajı 45 dk.

Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.

Lomi Lomi Masajı 45 dk. - 60 dk.

Havai'ye özgü dansı ve masajın birleşerek bir ahenk içerisinde aromatik yağın yumuşak kayganlığının kollar ile bütünleşerek gerginliğinizi rahatlık ve dinlendirmeye çevirecektir.

Hint Baş Masajı 20 dk.

Bin yıldan daha uzun bir zamandır Hindistan'da uygulanmaktadır. Bu masaj tekniği esas olarak, doğal sebze yağlarıyla başlarına masaj yapmanın saçlarını uzatıp güçlendireceğine inanan Hint kadınları tarafından yapılmaktaydı. Ve haklıydılar. Kafa derisine masaj yapmak, saç köklerine kan akışını uyararak, saçların sağlık kazanıp güçlenmesine yardımcı olan besinlerin bu bölgeye taşınmasını sağlamaktadır.

Mix Terapi Masajı 60 dk. 90 dk.

Masaj terapisi, vücuttaki yumuşak dokuların normalleşmesi amacıyla bu dokuların bilimsel bir şekilde manipüle edilmesidir. Sabit ya da hareketli basınç uygulaması, tutma, vücudun hareketi ya da vücuda doğru yapılan hareketleri içeren manuel tekniklerden oluşur.

Çikolata Masajı 30 dk. - 45 dk.

Uzakdoğu kökenli bir masaj tekniğidir. Çikolatanın damak tadına etkisini bu masaj sayesinde bütün vücudunuzda hissettirerek sizi hiç olmadığınız kadar şımartıp, ruhunuzu dinlendirmektedir. Bu masaj tekniği ile vücuda dağıtılan enerji akışını maksimum düzeye taşıyarak, oksijen üretiminin artışında da çok önemli bir rol oynamaktadır.

Lenf Dranaj Masajı 45 dk.

Lenf Drenaj Masajı, sadece lenf sisteminin aktive edilerek bölgesel yağlanmaya neden olan ödem ve toksinin idrar yolu ile atılmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yoğun bir şekilde dolaşım sistemi düzene soktuğu için hücrelere daha yoğunun kanın ulaşması ile birlikte derinin ve dokunun da sıkılaşmasını sağlar.